ایگاس2022-08-01T22:11:59+03:30

ایگاس (Igus)

شرکت ایگاس در سال 1964 توسط Günter Blase در کلن آلمان تاسیس گردید. این شرکت با داشتن 35 شرکت تابعه، 4150 کارمند، 200 هزار مشتری در دنیا، بیش از 238 هزار محصول موجود در انبار و گردش مالی 764 میلیون یورو در سال، یکی از برترین شرکت های تولید کننده قطعات پلاستیکی در دنیا است.

ایگاس (به انگلیسی: Igus) یک شرکت فعال در زمینه تجهیزات فنی پلیمری و پلاستیکی است که در سال ۱۹۶۴ در شهر کلن آلمان تأسیس شده‌ است. گونتر بلیس ایگاس را در سال ۱۹۶۴ در گاراژ خود در شهر کلن تأسیس کرد. ۲۰ سال ابتدایی بیشتر تولیدات این کارخانه را تجهیزات فنی پلیمری تخصیص داده بود تا اینکه در سال ۱۹۸۳ فرانک بلیس حوزه فعالیت این مجموعه را با ایجاد زنجیر محافظ کابل پلاستیکی گسترش داد.

معرفی ایگاس

شرکت ایگاس در سال‌های اخیر با شعار “plastic for longer life” در صنعت سیستم‌های متحرک به فعالیت پرداخته‌ است. در بین محصولات ایگاس سیستم‌های زنجیر محافظ کابل این شرکت به همراه کابل‌های انعطاف‌پذیر مخصوص و کانکتورهای کابل به مجموعه ای حیاتی و جدانشدنی در ماشین آلات مدرن صنعتی در دنیا تبدیل شده‌اند. هم اکنون شرکت ایگاس از عنوان تریبو پلاستیک برای توصیف محصولاتی که از تزریق پلیمر ایجاد شده‌اند استفاده می‌کند.

شرکت تاف، نمایندگی ایگاس در ایران

شرکت تامین احتیاجات فنی تهران ( تاف ) درسال 1374 به عنوان یک شرکت مهندسی – بازرگانی تاسیس گردید. این شرکت نزدیک به سه دهه فعالیت را در زمینه تامین قطعات صنعتی ( هیدرولیک ، پنوماتیک ، ابزار دقیق و برق صنعتی )، طراحی، اجرا و خدمات پس از فروش در کارنامه خود، داراست. هم اکنون این شرکت دارای فروشگاه مرکزی، فروشگاه های اقماری و واحد کارگاهی بوده و افزون بر ۱۰۰ نفر پرسنل که عموما ازکارشناسان کار آزموده هستند در این شرکت مشغول به کارند.

شرکت تأمین احتیاجات فنی تهران (تاف) با رویکرد تامین تجهیزات صنایع از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را شروع کرد. نیاز رو‌زافزون بازار داخلی، باعث رشد سریع دامنه فعالیت های شرکت تاف شد. شرکت تاف با شناخت نیاز بازار به تجهیزات پلیمری و زنجیرهای محافظ کابل تولیدی شرکت ایگاس توانست به سرعت نمایندگی شرکت ایکاس در ایران را دریافت کند. تسلط کارشناسان شرکت تاف بر بازار صنایع داخل ایران و همچنین آموزش های دریافتی از شرکت ایگاس باعث شد تا شرکت تاف بتواند خود را به عنوان نماینده شرکت ایگاس در ایران معرفی نماید. این حجم از مراودات کاری با شرکت ایگاس آلمان باعث شد تا شرکت تاف در سال ۱۳۸۰ به طور رسمی نمایندگی شرکت ایگاس را به عهده بگیرد. برای دانلود گواهی نمایندگی ایگاس اینجا کلیک کنید. شرکت تاف به مدت بیش از بیست سال مستمر یکی از برترین نمایندگی های این شرکت در ایران شناخته می شود.

ناگفته پیداست که در سالیان اخیر به علت تحریم‌های اعمال شده بر کشورمان، مبحث نمایندگی از سوی شرکت ایگاس تعلیق و واردات تجهیزات ایگاس به ایران بسیار مشکل شده است. در این برهه مجموعه های بسیاری زمان را مناسب دیده و با وارادات اقلام مشابه از کشورهایی نظیر چین و تایوان، سعی در تامین نیاز بازار داشته اند. شرکت تاف همیشه بر آن بوده است تا با واردات مستقیم و قانونی اقلام اصل ایگاس آلمان به روش های مختلف، بازار داخل ایران را با اقلام با کیفیت و اصل ایگاس تامین نماید.

محصولات ایگاس

شرکت ایگاس بر تولید تجهیزات پلیمری برای محافظت از سیم و کابل های متحرک ماشین آلات و همچنین کاهش فواصل تعمیرات و نگهداری ماشین آلات صنعتی تمرکز نموده است. این محصولات می توانند عمر مفید بسیار بالایی داشته و زمان توقف ماشین آلات و خط تولید را به طور محسوس کاشه دهند. کلیه محصولات تولیدی شرکت ایگاس به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

۱- زنجیر محافظ کابل (Energy Chain)

انرژی چین یا انرژی گاید یکسری قطعات پلیمری از جنس پلی آمید هستند که دارای خاصیت ضد سایشی می باشند، این قطعات دارای دارای قابلیت رفت و برگشت بسیار مناسبی هستند و می توانند در طول محور به راحتی حرکت داشته باشند و این عملکرد به گونه ای است که در ضمن حرکت میزان خمش کابل از یک مقدار مشخص کمتر نمی گردد.

در ماشین آلات صنعتی سیم ها و کابل های متحرک که حامل جریان برق یا داده (DATA) هستند باید به دقت مورد حفاظت قرار گیرند. این سیم ها بایستی در حین حرکت دستگاه (برای مثال در دستگاه های CNC) در برابر قسمت های ثابت دستگاه ایمن شوند. حفاظت از کابل ها به راحتی توسط زنجیر محافظ کابل تولیدی شرکت ایگاس میسر می گردد. از دیگر وظایف انرژی گایدها محافظت سیم ها و کابل های سنسورها از بخش های در حال حرکت ماشین است.

این قطعات به عنوان یکی از اجزاء اصلی و مهم در ماشین آلات صنعتی محسوب می شوند و در انتخاب آنها باید نهایت دقت و توجه را به خرج داد. این قطعات با نام های متعددی در بازار ایران معرفی شده اند. این نام ها شامل انرژی گاید، زنجیرِ کابل، حاملِ کابل، Energy Chain، Energy Guide، Drag Chain،  Cable Carrier هستند.

انرژی گایدها دارای انواع مختلفی از قبیل مدل باز یا  bridge type، نیمه باز یا  one-side covered type، مدل بسته یا  closed type  و مدل بی صدا یا silent هستند. عوامل متعددی از قبیل طول حرکت، سرعت و شتاب حرکت، سایز و وزن کابل ها و شلنگ های عبوری و همچنین شرایط محیطی در انتخاب و خرید و نصب زنجیر کابل ها موثر هستند. برای انتخاب بهترین محصول و افزایش حداکثری طول عمر آن، با کارشناسان شرکت تاف به عنوان نمایند ایگاس در ایران تماس حاصل نمایید.

زنجیر محافظ کابل

به منظور حفاظت کابل ها در برابر خم شدن و یا باز شوندگی که ناشی از حرکت محورها در ماشین آلات cnc است از انرژی گاید استفاده می کنیم. انرژی گاید ها دارای جنسی نرم هستند که این مسئله باعث عدم آسیب به کابل ها شده و از قطع شدن آن ها جلوگیری می کند. همچنین میزان شعاع خمش انرژی چین یا انرژی گاید بسیار مهم بوده و لازم است که زنجیر محافظ کابل به گونه ای انتخاب گردد که سیم ها بر روی یکدیگر قرار نگیرند. در هنگام قرار دادن کابل ها در داخل انرژی گاید لازم است که کابل های انکودر (Encoder) و دیتا (Data) از یکدیگر فاصله داشته باشند و می توان بین این کابل ها، کابل های میکروسوئیچ را قرار داد.

۲- کابل انعطاف پذیر

متن

کابل انعطاف پذیر

۳- قطعات پلیمری خاص

هدف شرکت ایگاس از تولید این قطعات پلیمری خاص حذف کامل روانکارها از صنعت است. روانکارها در صنایع مختلف بخش اعطمی از هزینه ها و زمان نگهداری و تعمیرات را به خود اختصاص می دهند. علاوه بر آن به شدت باعث آلایندگی محیط زیست نیز می شوند. شرکت ایگاس با تولید انواع بیرینگ و بوش های پلیمری با حرکت های دورانی و خطی توانسته جایگزین بسیار مناسبی به بازار مصرف این تجهیزات معرفی نماید.

کلیه قطعات پلیمری شرکت ایگاس دارای عمر مفید بسیار بالا همراه با ثبات خواص در طول عمر خود هستند. این تجهیزات با کیفیت بسیار بالا تولید شده و می توانند به راحتی جایگزین تمامی یاتاقان های فلزی شده و با عمر مفید بالای خود زمان توقف سیستم را برای تعمیرات و نکهداری به شدت کاهش دهد.

هدف شرکت ایگاس از تولید این قطعات پلیمری خاص حذف کامل روانکارها از صنعت است. روانکارها در صنایع مختلف بخش اعطمی از هزینه ها و زمان نگهداری و تعمیرات را به خود اختصاص می دهند. علاوه بر آن به شدت باعث آلایندگی محیط زیست نیز می شوند. شرکت ایگاس با تولید انواع بیرینگ و بوش های پلیمری با حرکت های دورانی و خطی توانسته جایگزین بسیار مناسبی به بازار مصرف این تجهیزات معرفی نماید.

کلیه قطعات پلیمری شرکت ایگاس دارای عمر مفید بسیار بالا همراه با ثبات خواص در طول عمر خود هستند. این تجهیزات با کیفیت بسیار بالا تولید شده و می توانند به راحتی جایگزین تمامی یاتاقان های فلزی شده و با عمر مفید بالای خود زمان توقف سیستم را برای تعمیرات و نکهداری به شدت کاهش دهد.

بوش پلیمری ایگاس

برای دریافت مشاوره در خصوص محصولات کمپانی ایگاس با نمایندگی ایگاس در ایران و کارشناسان شرکت تاف تماس بگیرید.

۰۸۰۹ ۷۷۱۲ ۰۲۱
  آیا همه محصولات ایگاس را می توان از شرکت تاف خریداری نمود؟2022-08-01T21:46:00+03:30

  شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس آلمان تعداد بسیاری از قطعات پر مصرف تولیدی ایگاس را در انبار خود موجود دارد. اگر قطعه مورد درخواست در انبار موجود نباشد بر اساس سفارش مشتری و با زمان تحویل قابل تهیه است.

  آیا قطعات ایگاس تقلبی نیز در بازار ایران وجود دارد؟2022-08-01T21:44:07+03:30

  خیر. به لحاظ کیفیت بسیار بالای تجهیزات ایگاس امکان کپی کردن آن وجود ندارد.

  آیا شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران محصولات ایگاس را گارانتی می کند؟2022-08-01T21:42:55+03:30

  قطعات ایگاس در صورت خریداری از نماینده رسمی دارای عمر مفید بالایی بوده و نیاز به گارانتی ندارند.

  برند ایگاس در چه کشوری تولید می شود؟2022-08-01T21:40:20+03:30

  کلیه تجیزات شرکت ایگاس در کارخانه این شرکت در آلمان تولید می شوند.

  خدمات شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران

  شرکت تاف در ایران به عنوان نماینده انحصاری محصولات ایگاس شناخته می شود. تمامی محصولات ایگاس موحود در انبار شرکت تاف به صورت مستقیم از شرکت ایگاس در آلمان خریداری شده است. در ایران محصولات اشنایدر نسبتاً‌ به وفور در دسترس است. اگر به صورت سنتی سری به بازار لاله زار بزنیم، فروشگاه های ریز و درشت بسیاری را می بینیم که این محصولات رو برای فروش ارائه می دهند. اگر هم اهل جستجو در اینترنت باشیم، با یک جستجوی ساده می توانیم به چند ده وبسایت برسیم که مدعی نمایندگی اشنایدر الکتریک در ایران هستند. با همه این احوال چرا شرکت تاف را به عنوان نماینده اشنایدر در ایران به عنوان همکار خود در پروژه های بزرگ انتخاب کنیم؟

  دوره های آموزشی برای انتخاب محصولات ایگاس

  محصولات ایگاس محصولاتی مهندسی شده بوده و از پیچیدگی خاصی برخوردار هستند. انتخاب و خرید این تجهیزات کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش های تخصصی دارد. مهمتر از انتخاب محصول، نصب صحیح محصولات است که در افزایش طول عمر قطعات تاثیر بسزایی دارند. کارشناسان شرکت تاف به عنوان نماینده رسمی ایگاس در ایران آموزش های طولانی مدت را در این زمینه در شرکت ایگاس دیده اند و از توانایی لازم برای راهنمای شما مشتریان گرامی برخوردارند.

  همچنین شرکت تاف آمادگی خود را برای برگزاری سمینارهای تخصصی در زمینه محصولات ایگاس در محل شما مشتریان محترم اعلام می دارد. این سمینارها در گذشته در شرکت های بزرگی همچون فولاد مبارکه، پارس خودرو و … برگزار شده است.

  در طی این سالیان تیم های فنی و فروش شرکت تاف در حوزه محصولات ایگاس تحت آموزش های تخصصی شرکت مادر توانسته اند مشتریان را نسبت به کیفیت محصولات ایگاس آگاه سازند. با توجه به تنوع و گستردگی محصولات ایگاس، تیم تاف با دریافت آموزش های تخصصی و دوره های آموزشی داخل و خارج از ایران توانسته بهترین و کم هزینه ترین پیشنهاد و راه حل را به مشتریان خود ارائه دهد. گواه این مدعا سبد بزرگ مشتریان وفادار این شرکت در صنعت در طی ادوار گذشته است.

  موجودی انبار شرکت تاف

  سالیان متمادی حضور فعال و مستمر در بازار ایران، کارشناسان شرکت تاف را با زیر و زبر صنعت ایران آشنا نموده است. تسلط کافی و وافی در این حوزه در کنار تسلط فنی بر محصولات ایگاس منجر به ارائه راه حل های مناسبی در جهت انتخاب بهینه و اقتصادی محصولات شرکت ایگاس توسط مشتریان خواهد شد. تسلط همه جانبه کارشناسان ما بر بازار داخل ایران، ابزاری در جهت توانمند سازی شرکت های داخلی برای جایگزینی محصولات قبلی و تحت تحریم با

  با توجه به تنوع بسیار محصولات ایگاس، متخصصین برند ایگاس در شرکت تاف با تجربه بسیار در بازار ایران توانسته اند سبد کالایی بسیار خوبی را در ایران موجود نمایند. این سبد کالایی می تواند تا حد بسیار زیادی پاسخگوی نیاز صنایع ایران در این زمینه باشد. اگرچه شرکت تاف قابلیت تامین همه محصولات ایگاس را حسب سفارش مشتری و با رعایت زمان تحویل مناسب داراست. تجهیزات جدید ایگاس خواهد بود.

  اطمینان به یک برند در بین برندهای مختلف در بازار، اصل و اساس تصمیم گیری یک مدیر و متخصص آینده نگر است. محصولات شرکت ایگاس به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در تولید بوش های پلیمری و زنجیرهای محافظ کابل توانسته است پاسخگوی بخش مهمی از نیاز های صنایع مختلف در ایران باشد. مدیران و متخصصین آینده نگر با اطمینان به برند ایگاس و شرکت تاف به عنوان نمایندگی ایگاس، نیاز های فنی خود را تامین می نمایند.

  Go to Top